0
 
 


   למעקב/מדיניות משלוחים לחץ כאן   
 מר קו - La Linea

מר קו היא סדרת סרטוני אנימציה קצרים שנוצרה על ידי הקריקטוריסט האיטלקי אוסוואלדו קוואנדולי בעל שם העט קאווה. היוצר חיפש קונספט גרפי מסחרי עבור יצרן ציוד המטבח האיטלקי "לאגוסטינה". כקריקטוריסט מאומן, הוא חיפש רעיון חדש שמהותו תהיה בצורתו דרך פשטות ובהירות ופחות דגש על צבע ופרטים קטנים. כמו כן ניתנה חשיבות לפעולה מתמדת ותנועה: "התחלתי לשרבט על גיליון לבן חלק, היד שלי עם העט זזה כל הזמן, ציירה קוים אל מול עיני. כאשר הסתכלתי על הקווים בכללותם, הבנתי שהרעיון הטוב ביותר הוא לאחד את הכול לקו אחד, ולהביע בקו אחד רציף את כל מה שרציתי לומר". התוצאה הייתה דמות קולית, סקרנית, נרגנת לעיתים והמקשקשת תמיד, אשר מברכת בחום את יוצרה בתחילת כל פרק. לאור ההצלחה האדירה של הפרסומת, הדמות החלה להופיע בסדרה עצמאית שנקראה באיטליה "הקו" אשר התפרסמה בכל העולם.
 
הסדרה, בת 90 פרקים באורך של שתי דקות וחצי, שודרה בטלוויזיה בשנות השבעים ותחילת השמונים.
אישיותו של מר קו מאופיינת כטיפוס ים-תיכוני חם-מזג וקצר-רוח. בטלן, שובב והרפתקן. התנהגותו ילדותית משהו, שזורה בתגובות מעוררות גיחוך, ומצב רוחו משתנה בקלות לפי הנסיבות, והמצבים שנקלע אליהם. יש לו נטייה להסתבך בקלות עם כל דבר שנתקל בו ועם כל מי שנקרה בדרכו. הוא מביע את תחושותיו בהבלטה מוגזמת.
אחד מסימני ההיכר העיקריים של מר קו היא שפתו הייחודית - ג'יבריש ותערובת של קולות ומלמול המשלבת מילים בדיאלקט איטלקי ובאנגלית במבטא איטלקי בולט ופרצי צחוק פרועים.
מר קו הוא איש מצויר ההולך על קו אופקי שהוא חלק ממנו. קו ההליכה מוגבל על ידי רצונו של הצייר, אשר מספקים לו את האביזרים הנחוצים לו ויוצרים למעשה את היקום בו הוא חי.
בכל פעם שמר קו נתקל בדרכו במכשולים הוא נוהג לפנות לצייר על מנת שזה 
יצר עבורו את הפתרון.


אם מר קו אינו מרוצה מהפתרונות או מהחפצים והמכשולים שהצייר מעמיד בפניו, הוא מתרגז, רוטן בזעם ומפטיר קללות בשפתו הלא מובנת. כמו כן, צבע הרקע משתנה בהתאם לרגשותיו ומצב רוחו.
בסיום כל סרטון הקו האופקי עליו הדמות הולכת נקטע באופן כלשהו, וגורם למר קו ליפול לתהום.
בישראל הסדרה שודרה לראשונה בערוץ הראשון במהלך שנות השמונים במסגרת התוכנית "חברים מצוירים" שהגישה גילת אנקורי. החל משנת 2009 הסדרה משודרת לעיתים בערוץ ג'וניור.
היוצר, אוסוואלדו קוואנדולי Osvaldo Cavandoli, נולד במדרנו, בחופי אגם גארדה, בשנת 1920.משפחתו עברה למילאנו. הוא עבד כמעצב באלפא רומיאו בשנים 1940 - 1936. בגיל , החל את דרכו בעולם האנימציה. בסוף 1969 הוא יצר את הדמות שתהפוך אותו למפורסם בעולם כולו: La Linea – "הקו". דמות משעשעת זו שנוצרה באבחת קו רציף אחד,
החלה כפרסומת לכלי  מטבח, ומשם La Linea הפך לגיבור הראשי בסדרת אנימציה ששודרה במדינות רבות וזיכתה את יוצרה בפרסים.
מר קו כיכב בקמפיינים רבים, בתחנות רכבת, בעיתונים, בטלוויזיה, בסרטים, בקליפים של מוזיקה ועוד. בשל פשטותו, אופיו המצחיק, הפך מר קו לקלאסיקה והוא ממשיך ללוות אותנו גם בשנות האלפיים.
ברוב המדינות תורגם שמו ל"מר קו", אך היו גם שמות שונים, לדוגמא: "לינוס על הקו" בשוודיה, "מר סקרן" בטורקיה, "האֶלף ההולך" בהונגריה, "הקו" ברוסיה, נורבגיה, ברזיל , קנדה, איסלנד ודנמרק, "איש הקו" בארה"ב, "אבלרדו" בארגנטינה, "באדוּם-באדוּם" בסלובניה, "בארוּם-באדוּם" באלבאניה, "בארוּם-בארוּם" ביוון וסרביה, "לינייטי" בהולנד, ועוד ועוד.
היוצר שיתף פעולה עם Giancarlo Bonomi אשר דיבב את הדמות, ומוזיקת הרקע נוצרה על ידי Franco Godi בנוסח המזכיר ג'אז.
                
          דפי אתר
     
          חדשות טי-פרינט

 
   
          מוצרים ושרותים

פרטי יצירת קשר

עיצוב אתר - דואל  info@tprint.co.il
 03-9033946  עיצוב אתר - טלפון
03-9387091  עיצוב אתר - פקס
הולו דפוס דיגיטלי בע"מ
המרץ 20, פתח תקווה


 

שתף עם חבריך:הישאר מעודכן:


הצטרפו אלינו לפייסבוק
© כל הזכויות שמורות. tprint.co.il

כל הזכויות שמורות ל-Tprint - החנות המובילה בישראל להדפסה על חולצות, הן למגזר העסקי והפרטי כאחד. באתר שלנו תמצאו מגוון של חולצות מודפסות וחולצות מעוצבות בשלל צבעים, גדלים ודגמים, בין היתר תמצאו באתר: חולצות לחתונה, חולצות לגייז, חולצות מצחיקות, חולצות לימי הולדת, חולצות רומנטיות ומגוון מאמרים בנושא. בנוסף תוכלו לעצב חולצות ב-Tprint בעצמכם ועל פי דמיונכם, שלחנו אלינו קובץ עם ההדפס הרצוי והחולצה בדרך אליכם!
לייבסיטי - בניית אתרים